Projekt  „Psie sztuczki na Psim Polu ” był realizowany przez Fundację Znacznie Więcej w ramach 15 edycji. Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016.

Celem projektu było stworzenie wystawy kafli ceramicznych zrobionych przez mieszkańców Psiego Pola podczas warsztatów plastycznych zorganizowanych w siedzibie Starej Piekarni – kawiarni i pracowni ceramicznej prowadzonej przez przedsiębiorstwo społeczne Fundację Znacznie Więcej.

Uczestnicy podczas 4 zajęć realizowanych od października do grudnia 2017 roku mieli za zadanie stworzyć kafel ceramiczny z wizerunkiem psa, który nawiązywałby do nazwy dzielnicy, jej historii, lecz przede wszystkim integrowałby społecznie jej mieszkańców.

Warsztaty prowadzone było przez profesjonalną ceramiczkę. Każdy z uczestników projektu wykonał kafel o wymiarach 30×30 cm. Kafle zostały wysuszone, a następnie wypalone w piecu do wypału ceramiki znajdującym się w Starej Piekarni. Po pierwszym wypale były gotowe do szkliwienia przez uczestników zajęć. Po szkliwieniu kafle raz jeszcze trafiły do pieca – tym razem do ostatecznego wypału. Zwieńczeniem zajęć była uroczysta wystawa prac, zorganizowana 20 grudnia 2017 roku w Starej Piekarni.

Następnie kafle posłużyły do stworzenia wyjątkowego muralu umieszczonego na ścianie budynku Starej Piekarni, który przechodnie mogą podziwiać do dziś.