przedsiębiorstwo społeczne

CZYM JEST EKONOMIA SPOŁECZNA?

Jest to taka forma działalności podmiotów prawnych charakterystycznych dla 3 sektora: fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni socjalnych, spółek non-profit, w której na pierwszym miejscu są ludzie. Nie zysk jest tu głównym celem, lecz kierowanie pomocy wobec osób potrzebujących, poprzez reintegrację społeczną i zawodową.
 
Organizacje działające w obszarze ekonomii społecznej, po spełnieniu szeregu warunków zapisanych w Ustawie o ekonomii społecznej z dnia 5 sierpnia 2022 r. mogą ubiegać się o STATUS PRZEDSIĘBIORSTWA SPOŁECZNEGO. Status ten nadawany jest przez wojewodę w formie decyzji administracyjnej. Status umożliwia m.in. skorzystanie z finansowych instrumentów wsparcia ułatwiających realizację reintegracji społeczno-zawodowej pracowników przedsiębiorstwa.

Stara Piekarnia jako Przedsiębiorstwo Społeczne

Od 6 lat wspólnie tworzymy przyjazne i bezpieczne miejsce pracy.
 
Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym wpisanym na listę Departamentu Ekonomii Społecznej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Ekonomii Społecznej. Status PS uzyskaliśmy dzięki decyzji wydanej
przez Wojewodę 3 lutego 2023 r. Naszą misją jest wspieranie osób, które doświadczyły kryzysów psychicznych, poprzez tworzenie stabilnych miejsc pracy i budowanie kultury organizacyjnej opartej
na wspólnych wartościach, takich jak komunikacja bezpośrednia, odpowiedzialność, solidarność, współpraca i zaufanie. Ponad 60% naszych pracowników to osoby z niepełnosprawnościami lub po
kryzysach psychicznych.
 
Jako przedsiębiorstwo społeczne uzyskaliśmy dofinansowanie do działalności bieżącej oraz wsparcie
reintegracji w programie „Przedsiębiorstwo społeczne +.Edycja 2023”.
85%

Product Quality Index

92%

Energy Generation

Dobre miejsce pracy to środek do zdrowego i szczęśliwego życia

Wierzymy, że praca nie tylko daje bezpieczeństwo finansowe, ale również wzmacnia poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć życiowe kryzysy. W Starej Piekarni stawiamy na równość i włączenie społeczne, co sprawia, że nasza kultura organizacyjna sprzyja rozwojowi osobistemu i zawodowemu każdego pracownika. Z powodu zaburzeń psychicznych w 2021 roku pracownicy w Polsce spędzili około 25 milionów dni na zwolnieniach lekarskich, co stanowiło aż 10,5% wszystkich absencji w pracy. Naszym celem jest zmniejszenie tego wskaźnika poprzez oferowanie wsparcia i zrozumienia w miejscu pracy.

Reintegracja społeczno-zawodowa jest sercem naszej działalności

Stara Piekarnia to zespół, który tworzą ludzie z różnymi doświadczeniami życiowymi. Każdy członek naszego zespołu wnosi unikalną wartość, a my dbamy o to, aby każdy czuł się częścią wspólnoty. Oferujemy różnorodne programy wsparcia, takie jak próbki pracy, staże i indywidualne plany rozwoju zawodowego. Dzięki temu osoby po kryzysach psychicznych mogą nie tylko wrócić na rynek pracy, ale również zyskać nowe umiejętności i pewność siebie.

Stanowiska dostępne w Starej Piekarni:

Ścieżka aktywizacji zawodowej – krok po kroku:

Ścieżka aktywizacji zawodowej – krok po kroku:
Chcesz spróbować swoich sił w jednym z powyższych zawodów? Świetnie! W Starej Piekarni oferujemy dwie ścieżki rozwoju zawodowego:

  1. Ścieżka specjalisty – jeśli masz doświadczenie i kwalifikacje w wybranym zawodzie, zapraszamy do współpracy opartej o umowę o pracę.
  2. Ścieżka aktywizacji społeczno-zawodowej – jeśli dopiero zaczynasz swoją drogę zawodową, oferujemy Ci wsparcie w postaci próbek pracy, stażu, a następnie możliwość zatrudnienia. Dzięki współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej gwarantujemy umowę o pracę na 13 miesięcy na minimum ½ etatu.

Co zrobić, jeśli nie ma miejsca na zatrudnienie w Starej Piekarni?
W przypadku braku aktualnych ofert pracy, dzięki naszej rozbudowanej sieci współpracy z innymi organizacjami, postaramy się znaleźć dla Ciebie odpowiednie miejsce w innej instytucji. Lubimy nowe znajomości i chętnie pomożemy Ci w Twojej drodze zawodowej!